نام محصول : نوئل آبی

ارتفاع فعلی این کاج : نیم متر 
-------------------------------------

نوئل نقرهایی یاآبی (Picea pungens)
یكی از زیباترین گونه های سوزنی برگ است كه به خاطر فرم و رنگ زیبا ی سوزنهای آن، بیشتر از دیگر گونه های جنس نوئل، جهت فضای سبز و محیط زیست شهری كاشته میشود. زیستگاه اصلی آن ایالات متحده آمریكاست .

رانوئل آبی یا نوئل نقره ای آبی رنگ می نامند. (P. pungens var. glauca ) آنglauca می نامند و در برخی منابع واریته(Blue spruce ) در برخی منابعآن را نوئل آبی

خصوصیات گیاهی: ارتفاع ۵۰متر و قطر ۱.۵آن با ثبت رسیده است!

شاخه هاوتاج:شاخه های اصلی بازاویه90 درجه ودرحلقه هاوردیف های جدا ازهم وشعاعی آرایش یافته اند. شاخه های فرعی به صورت متقابل وافقی قراردارند.تاج آن خوش فرم،مخروطی ومتقارن است.

برگها:سوزنها سخت و نوك تیز ، به طول 2 تا 3 سانتیمتر، دارای پاشنه كوتاه، مقطع  لوزی شكل و به رنگ سبز مایل به آبی می باشند و غباری كبود رنگ تمام سطح آنرا می پوشاند. سوزنها به صورت شعاعی دور تا دور شاخه ها آرایش یافته اند .

مخروط:سیلندری یا گوشه دار و مستطیلی ، 8 تا 11 سانتیمتر طول و 2 تا 3 سانتیمتر  پهنا دارد. معمولا در انتهای شاخه های سال قبل آویزان می شوند.

كاربرد:سطوح چمن، تكدرخت (همچنین چوب آن كاربرد صنعتی دارد )

سیستم ریشه ای:سطحی، دارای ریشه های جانبی افشان و باریك و بلند

سرعت رشد: متوسط تا كند

آب و هوا: به یخبندان مقاوم است . به گرمای مفرط حساس است. نواحی ملایم و مرطوب را تحمل می كند. در آفتاب یا سایه خوب رشد می كند .

هرس: نیازی به هرس ندارد.

تغذیه: تغذیه خاصی نیاز نیست .

آبیاری: هرماه یك بار آبیاری عمیق . زهكش خوب ضروری است .

آفات و بیماریها: عنكبوت قرمز. سمپاشی با مالاتیون. قارچهای انگلی موجب فساد چوب آن می شوند و درمانی هم ندارند . درخت را ریشه كن كرده بسوزانید.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه: HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: